כץ ושות' משרד עורכי דין
כץ ושות' משרד עורכי דין
מזכירות: 072-2555200
Katz Law Office
Katz Law Office
מזכירות: 072-2555200
כץ ושות' משרד עורכי דין
כץ ושות' משרד עורכי דין
מזכירות: 072-2555200
קו הייעוץ
מתן מענה מיידי בכל שעות פעילות המשרד
054-8040777
כץ ושות' - ייצוג נאשמים בפני ערכאות משפטיות שונות בצבא
טיפול בכל סוגי עבירות הסמים
עבירות סמים הן מן העבירות הנפוצות במערכת בתי הדין
טיפול בעבירת עריקות
עבירת עריקות בצבא מה ניתן לעשות ואיך עורך הדין יכול לסייע
קרא עוד
כץ ושות' משרד עורכי דין
כץ ושות' היינו משרד בוטיק מייחד את פעילותו למספר תחומי דגל, בתחום המשפט הצבאי והמשפט הפלילי. לקוחותינו לרוב פוגשים לראשונה במערכת המשפט הפלילית ואנו איתם בכל שלבי התהליך.
קרא עוד
עריקים ומשתמטים מעבר לים
חזור למאמרים
עריקים ומשתמטים מעבר לים

 

מי הם

מדובר בעריקים (חיילים שהחלו בשירות פעיל) או משתמטים (שלא החלו שירות פעיל), אשר נעדרים משירות הצבאי ובנוסף - מרכז חייהם הנוכחי הוא בחו"ל.

ככלל, העובדה שעריק או משתמט טסו לחו"ל וביססו את מרכז חייהם שם, אינה פוטרת אותם מחובת השירות הצבאי. שמם מופיע במחשבי משטרת ישראל ובמחשבי ביקורת הגבולות של מדינת ישראל ולפיכך, במידה שיתייצבו, הם צפויים להיעצר ולעמוד לדין. יודגש, כי אף אם לאותו אדם יש משפחה וילדים המתגוררים בחו"ל, לא יהיה בכך כדי למנוע את מעצרו או הבאתו בפני בית דין במידת הצורך.


עריקי ומשתמטי חו"ל מצבם המשפטי

כאמור, עריקי ומשתמטי חו"ל נחשבים לחיילים מבחינת הדין ולפיכך ניתן לעוצרים ולהביאם לשיפוט בפני בית דין צבאי. הם אינם פטורים משירות צבאי, ואם ברצונם לחזור בשלב כלשהו לישראל, אפילו אם לתקופה קצרה בלבד, עליהם להסדיר את מעמדם מול שלטונות הצבא.


עריקי ומשתמטי חו"ל הסיכון הצפוי

מבחינת הדין עריקי ומשתמטי חו"ל הינם זהים לאלו שמרכז חייהם בארץ. היינו, שניתן להעמידם לדין בפני בית דין צבאי, ממש כמו מקבליהם בארץ. משכך, הרי שבמידה ויתפסו כאשר ישובו לישראל, הם צפויים לעונשים הבאים:

 
  • עונש מאסר כבד

  • הורדה בדרגה(עריקים בלבד)

  • עונש מאסר על תנאי


בנוסף לעונשים האמורים, הרי שסיכונים נוספים שעומדים בפניהם הינם מעצרם וכן רישום פלילי בגין עבירה של היעדר מהשירות שלא ברשות. בנוסף, הרי שבסופו של ההליך המשפטי, עדיין, יהיה על אותם עריקים/משתמטים להשלים את חובת השירות הצבאי שלהם.


עריקי ומשתמטי חו"ל חשיבות עירובו של עורך דין

לווי של עורך דין פלילי עשוי, במרבית המקרים, להוביל לשינוי מראית פני הדברים עבור אותם עריקים/משתמטים. פעולות נכונות המצויות בתחום מומחיותו של עורך הדין הפלילי, עשויות להוביל להסדרת מעמדו של החייל/משתמט, להקלה בעונשו, להעברת עניינו לשיפוט בדין משמעתי ולעתים אף לפטור מהצבא והימנעות מפתיחה בהליכים משפטיים.


במשרדנו מחלקה צבאית בעלת ניסיון רב בייצוג בעבירות של היעדר מן השירות, בדגש על עריקי/משתמטי חו"ל. משרדינו ילווה אותך מהשלב המקדמי של הסדרת מעמדתך, הידברות עם כלל הגופים הרלוונטיים ובמידת הצורך ניהול ההליך המשפטי.
צור קשר כעת, ונעמיד לרשותך את הצוות המשפטי הטוב ביותר לטיפול בעניינך.המידע המוצג לעיל, אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ומספק מידע כללי בלבד. על מנת לקבל יעוץ פרטני יש לפנות לעורך דין מוסמך.

 © כל הזכויות שמורות כץ ושות' משרד עורכי דין

 
חזור למאמרים
כץ ושות' עורכי דין
ההסתדרות 19 (בית ההסתדרות) פתח תקווה
טלפון: 072-2555200
פקס: 072-2555201
Google+
האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות © כל הזכויות שמורות